Ogłoszenia Katowice na Emespe.net.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Katowice i okolic!

Minister edukacji: może trzeba coś zmienić w ogóle w systemie rekrutacji

2019-07-16 16:19:02

Uczniowie są w pierwszym etapie rekrutacji. Ci z nich, którzy nie zostaną przypisani do szkół, które wybrali, będą mogli uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej. Ostatecznie zostaną przypisani do szkół, w których są wolne miejsca - powiedział we wtorek minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jego zdaniem "zdecydowanie uczniowie mają w czym wybierać".


Motocyklista na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Miał powody

2019-07-16 15:54:00

38-latek jechał motocyklem, mimo że nie miał prawa jazdy, a pojazd nie był ubezpieczony. Ale miał jeszcze jeden powód, żeby uciekać policji: był poszukiwany do odbycia kary. Miał zasądzone półtora roku więzienia. Teraz grozi mu kolejne pięć.


W Poznaniu zabrakło miejsc dla 3410 uczniów. Nieco lepiej jest we Wrocławiu, Łodzi i Kielcach

2019-07-16 12:36:22

Dzisiaj wyniki pierwszego etapu rekrutacji do szkół średnich podano m.in. w sześciu miastach wojewódzkich: Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu i Kielcach. Nie brakuje uczniów, dla których zabrakło miejsc w wymarzonych szkołach.


Krzyki w mieszkaniu. Policję wpuścił dziesięciolatek, w środku niemowlę i pijany mężczyzna

2019-07-15 13:42:45

W nocy wezwali policję, bo u sąsiadów słyszeli awanturę i odgłosy niszczonych mebli. Policjanci usłyszeli krzyki dzieci. Pukali, ale na próżno. Poprosili o pomoc strażaków, by wkroczyć do mieszkania siłą, ale wtedy drzwi otworzył 10-letni chłopiec. W środku byli jeszcze jego 8-letnia siostra i ośmiomiesięczny brat oraz ojciec najmłodszego z dzieci. W trakcie interwencji wróciła także matka. Rodzice byli pijani, a dzieci miały ślady pobicia.


Sprzedawali w sieci nielegalne środki poronne. "Zagrożenie dla zdrowia i życia"

2019-07-14 09:49:35

Rzeszowska policja rozbiła zorganizowaną grupę handlującą w internecie środkami poronnymi. Zatrzymanych zostało troje mieszkańców Śląska, którzy mieli sprzedać kilkanaście tysięcy tabletek o działaniu aborcyjnym. Wszyscy trafili do aresztów na trzy miesiące.


Pił alkohol, a potem ruszył w miasto. Zginął inny kierowca

2019-07-13 12:59:51

Pijany 25-latek o poranku wsiadł za kółko i ruszył ulicami Dąbrowy Górniczej (Śląskie). Na jednym ze skrzyżowań zderzył się z autem, wyjeżdżającym z bocznej drogi. Na miejscu zginął 77-latek. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.


"Nielegalnie usuwał odpady niebezpieczne". Szef i jego pracownicy podejrzani o podpalenie magazynu

2019-07-12 15:20:07

Paliły się odpady tekstylne, tworzywa sztuczne oraz beczki i pojemniki z odpadami chemicznymi. Dwustu strażaków walczyło z ogniem pięć godzin. Już następnego dnia policja zatrzymała trzech podejrzanych o podpalenie, którzy wskazali zleceniodawcę - swojego szefa, członka zarządu firmy, do którego należy spalona hala magazynowa. Ten się nie przyznaje.


Odesłali Marcina do innego szpitala, zmarł. NFZ: mieli 15 wolnych łóżek. Co zawiodło? Człowiek i brak decyzji

2019-07-12 12:49:50

Ponad 300 tysięcy złotych ma zapłacić szpital w Wodzisławiu Śląskim za to, że nie przyjął 35-letniego Marcina. Mężczyzna z podejrzeniem zawału serca był wożony karetką między trzema szpitalami, ostatecznie po 11 godzinach zmarł. Karę nałożył NFZ, ale śledztwo prowadzi także prokuratura.


Na pamięć przejechał przez rondo i "opadł z sił". Zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

2019-07-11 11:46:00

Świadkowie śledzili poczynania 81-latka za kierownicą i donosili policji. Najpierw, że uderzył w słup i przejechał przez rondo, co zarejestrowała także kamera monitoringu. Potem, że jedzie dalej do sklepu. Zrobił zakupy i prawdopodobnie opadł z sił. Położył się obok swojego samochodu i wtedy kobieta zabrała mu kluczyki.


Karnowski: Szkoła nie jest z gumy. Ostrzegaliśmy, nikt nie myślał o uczniach

2019-07-11 08:51:02

Reformę edukacji trzeba było robić w większym konsensusie i w dłuższym okresie, a nie eksperymentować na młodych ludziach - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Jego zdaniem utrudniona rekrutacja tak zwanego podwójnego rocznika do szkół średnich "skończy się obniżeniem poziomu nauczania". - Trzy lata temu mówiliśmy, że ta reforma nie wyjdzie. Ostrzegaliśmy, ale nie chciano z nami rozmawiać - dodał Karnowski.