Ogłoszenia Katowice na Emespe.net.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Katowice i okolic!

Zamieszki po meczu w Katowicach. Zatrzymani to "najbardziej agresywni chuligani stadionowi"

2019-10-13 17:40:00

Siedem osób zatrzymanych, a ponad 200 wylegitymowanych - to bilans meczu GKS Katowice i Elany Toruń. Spotkanie zakwalifikowano jako mecz podwyższonego ryzyka.


Po eksplozji w lesie trzech saperów wciąż w szpitalach. Stan jednego "nieco lepszy"

2019-10-13 13:50:19

Stan zdrowia sapera przewiezionego do szpitala w Siemianowicach Śląskich po wtorkowym wybuchu w Kuźni Raciborskiej jest "nieco lepszy" niż jeszcze kilka dni temu. W wybuchu pocisków z czasów drugiej wojny światowej zginęło dwóch saperów, a czterech zostało rannych.


"Brudna kampania" czy "przedwyborczy sabotaż"? Naklejki na lusterkach i karoseriach

2019-10-11 14:21:52

Nalepki z wizerunkiem kandydatki do Senatu na lusterkach, szybach i klatkach schodowych. Na Kontakt 24 wpływają informacje od zdenerwowanych mieszkańców Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Świętochłowic. Widoczna na nalepkach Dorota Tobiszowska startująca z list PiS podkreśla, że z naklejkami nie ma nic wspólnego i mówi o "przedwyborczym sabotażu". Sprawę wyjaśnia policja.


Wybuch w lesie, dwóch saperów nie żyje. Chcieli wysadzić pociski na miejscu?

2019-10-10 16:37:00

- Ciało jednego z poległych w lesie saperów zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. Prokuratorzy są w okolicy miejsca, gdzie znajduje się ciało drugiego - dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Trzech z sześciu poszkodowanych wskutek eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej żołnierzy nadal przebywa w szpitalu. Dwóch z nich jest w ciężkim stanie. Szósty żołnierz wrócił do domu. Czy chcieli wysadzić niewybuchy na miejscu ich odnalezienia? Do takich nieoficjalnych informacji, które przekazał nam jeden z wysokich rangą oficerów, prokuratura się nie odnosi.


Nocny SMS od kandydata na posła: pamiętaj, pozycja nr 14. "Nigdy w życiu tego pana nie spotkałem"

2019-10-10 12:58:45

- Twój głos jest bardzo ważny, nie zmarnuj go - SMS takiej treści dostał w nocy pan Sebastian. Podpisany: Prawo i Sprawiedliwość, pozycja nr 14. I dalej nazwisko kandydata. I jeszcze prośba o przesyłanie dalej. - Nigdy w życiu tego pana nie spotkałem - mówi odbiorca. - Były takie sms, ale tylko do znajomych wysyłałem - odpowiada nadawca. Ale to nie jedyne uchybienie tego kandydata w tej kampanii wyborczej.


Wybuch w lesie. Wywieźli ciało jednego sapera. Są już przy drugim

2019-10-10 10:39:58

- Ciało jednego z poległych w lesie saperów zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. Prokuratorzy są w okolicy miejsca, gdzie znajduje się ciało drugiego - dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Trzech z sześciu poszkodowanych wskutek eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej żołnierzy nadal przebywa w szpitalu. Dwóch z nich jest w ciężkim stanie. Jeden wrócił do domu.


Ofiary były wychowankami domu dziecka, on był jego dyrektorem i księdzem. Wyrok za pedofilię

2019-10-09 16:35:07

Najczęściej dotykał Kacpra - sąd ustalił, że pięć razy noc po nocy i jeszcze kilkakrotnie na wakacjach na Mazurach. Klaudię - według sądu - całował w szyję i klepał po pośladkach, Łukasza uderzył w twarz. Byli wychowankami domu dziecka, którego on był dyrektorem. Był wtedy salezjaninem. Nadal jest księdzem. Wyrok: pięć lat więzienia.


Wybuch w lesie. Nie można dotrzeć do ciał dwóch saperów, kolejni dwaj w ciężkim stanie

2019-10-09 10:52:00

- Żołnierz jest w skrajnie ciężkim stanie, zagrażającym życiu. Doznał urazu twarzoczaszki. Rokowania są niepewne. Należy liczyć się z każdym scenariuszem - mówi neurochirurg o jednym z sześciu saperów, poszkodowanych we wtorkowej eksplozji w lesie w Kuźni Raciborskiej. W sumie czterech żołnierzy trafiło do szpitali. Dwóch kolejnych żołnierzy nie żyje i, jak przekazuje prokuratura, nie można dotrzeć do ich ciał.


Wybuch w lesie. "Dwóch saperów nie żyje"

2019-10-08 16:47:00

Do wybuchu pocisku prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej doszło w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską. Dwóch saperów rannych w eksplozji niewybuchu nie żyje, a czterech jest rannych, z czego dwóch ciężko - wynika z informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego.


Pijany szedł drogą w ciemności. Kierowca chciał go ominąć, wpadł do rowu

2019-10-08 11:14:12

Jechał wieczorem drogą przez las i nagle przed maską zobaczył pieszego. Udało mu się go ominąć, ale wpadł do rowu, zniszczył auto i trafił do szpitala. Pieszy nie miał odblasków i był pijany.