Ogłoszenia Katowice na Emespe.net.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Katowice i okolic!

Zginęli, skręcając z głównej drogi w lewo. Nie wiadomo, kto zawinił

2019-04-23 15:57:00

79-latek skręcał z drogi wojewódzkiej w boczną ulicę. Jechał z 66-latką. Pierwszeństwo miał nadjeżdżający z przeciwka 41-latek. Ale nie wiadomo, czy nie jechał za szybko. Po zderzeniu uderzyli w trzeciego kierowcę, który próbował uciec przed nimi na pobocze. Dwie osoby zginęły.


Potrącił motocyklistę i uciekł. Przypadkiem byli tam: policjant, strażnik więzienny i ratownik

2019-04-23 13:01:00

37-latek włączył prawy kierunkowskaz, minął wszystkie samochody stojące przed skrzyżowaniem i przejechał swoim audi na czerwonym świetle, prosto. Na skrzyżowaniu zderzył się czołowo z 34-letnim motocyklistą. Zatrzymał się, wysiadł z dwoma pasażerami i wszyscy uciekli. Widział to policjant po służbie. Podbiegł do motocyklisty, ale wyręczył go ratownik medyczny, obecny tam również przypadkiem. Policjant ruszył za kierowcą audi, ale miał problem z kolanem. Na szczęście spotkał strażnika więziennego. Ostatecznie zatrzymać uciekinierów pomogła kobieta.


Nie zmniejszą ruchu samochodów, bo przybywa osób starszych i otyłych

2019-04-21 13:59:00

"Rośnie istotnie udział osób starszych w strukturze ludności", a "do tego dołączą problemy wynikające z chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość" - zauważa prezydent Gliwic. Wniosek: "nie ma możliwości całkowitego wyeliminowania ruchu na ulicy Zwycięstwa, gdyż byłoby to wbrew przyszłym potrzebom mieszkańców". Mieszkańcy jednak protestują.


"Sprowadzał egzotyczne zwierzęta i nielegalnie nimi handlował"

2019-04-20 12:03:42

Za nielegalny handel gatunkami dziko żyjących zwierząt odpowie 40-letni mieszkaniec Katowic. Jak ustaliła policja mężczyzna sprowadziła swój „towar” zza granicy, a następnie sprzedawał przez internet. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.


Obijał się o latarnie i drzewa, skończył na śmietniku. 14-latek za kierownicą auta dostawczego

2019-04-19 10:48:00

Auto zostało skradzione na parkingu i porzucone na osiedlu, gdy wjechało w śmietnik. Kradzież była łatwa, bo drzwi nie były zamknięte, a kluczyki w stacyjce. Ale jazda - jak pokazało nagranie z kamer monitoringu - nieco trudniejsza. Od krawężnika, do krawężnika, zaliczając po drodze drzewa i latarnie. Po nagraniu policjanci dotarli do złodziei.


Ginekolog oskarżony o zgwałcenie 26 pacjentek

2019-04-18 15:29:00

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ginekologowi z Zabrza. - Niektóre z zeznań były dla nas, prokuratorów, bulwersujące i szokujące. Podejrzany wzbudzał zaufanie, pokrzywdzone przychodziły do niego po poradę. Nie ma wątpliwości, że każdy z tych 26 czynów wyczerpał znamiona przestępstwa, polegającego na zmuszeniu do obcowania płciowego - mówi prokurator.


Klient nie zdołał jej obronić, ochrona była za pół godziny. "Zamknęłam sklep i rozpłakałam się"

2019-04-17 13:29:26

- Wszedł od razu za ladę. Kojarzyłam go. Powiedziałam, masz stąd wyjść, tu nie wolno wchodzić. Złapał mnie za włosy i przyłożył mi pistolet do głowy - opowiada ekspedientka. 70-letni klient próbował ją bronić, ale jak dostał pistoletem w twarz, wyszedł ze sklepu i wezwał policję. Ekspedientka nacisnęła pilota przy kluczach, wzywając ochronę. Przyjechali za pół godziny. Do tego czasu ona sama uwięziła napastnika.


Zawraca tuż za pasami na podwójnej ciągłej. Dwaj kierowcy się przez niego zderzyli, on odjechał

2019-04-17 08:28:55

Minęły prawie dwa miesiące od kolizji, a sprawca jest wciąż nieuchwytny. Policja ma go tylko na nagraniu z kamery monitoringu. Wiadomo, że jechał niebieską toyotą.


Lama, która uciekła, została złapana po miesiącu. Zwabiła ją Alice

2019-04-16 16:35:31

- Kupiłem wiatr w polu - mówi pan Stefan. Bo lama, za którą zapłacił, uciekła poprzedniemu właścicielowi i biegała po mieście od miesiąca, trzymając się głównie łąk na skraju lasu. Nie dawała się złapać strażnikom miejskim ani lekarzom weterynarii, trudno jej było nawet zrobić zdjęcie. Ale pan Stefan miał sposób: Alice.


Jaja wypadły z bocianiego gniazda. Pomogli strażacy ochotnicy

2019-04-15 16:05:46

Z bocianiego gniazda w Gaszowicach w województwie śląskim wypadły dwa jaja. Jedno z nich stłukło się, drugie zawinęła w kocyk mieszkanka wsi. Na pomoc ruszyli strażacy ochotnicy. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.