Ogłoszenia Katowice na Emespe.net.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Katowice i okolic!

Nie obudził go budzik, telefon, pukanie do drzwi. Strażacy weszli przez okno

2019-08-23 15:24:21

Mieszkaniec bloku słyszał budzik u sąsiadów. Dźwięczał już 20 minut i to go zaniepokoiło. Zatelefonował do nich, ale nikt nie odbierał. Zapukał do drzwi - bez skutku. Wtedy wezwał służby. Okno sąsiadów na drugim piętrze było otwarte, więc strażacy weszli po drabinie. I obudzili lokatora.


Uderzył w bariery na autostradzie, wysiadł i znikł. "Poszukiwany mężczyzna około 30-letni"

2019-08-23 14:56:33

Gdy samochód renault clio uderzył w bariery energochłonne na autostradzie, inny kierowca zatrzymał się, by udzielić pomocy. - Kierowca renault wysiadł o własnych siłach, powiedział, że nic mu nie jest, a potem znikł. Nie miał widocznych obrażeń, świadek nie wyczuł od niego alkoholu, w samochodzie nie znaleźliśmy narkotyków - mówi policjant. Poszukiwany jest mężczyzna około 30-letni.


Dwulatek wypadł z okna na trzecim piętrze. "Straciłem go z oka"

2019-08-23 10:50:15

Partner matki dwuletniego chłopca usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Był z nim sam w mieszkaniu na trzecim piętrze, gdy chłopiec wypadł z okna. Na szczęście dziecko nie odniosło obrażeń, poza siniakami wokół oczu.


Najpierw runęło rusztowanie, teraz oderwał się gzyms

2019-08-21 14:02:22

Spadł fragment gzymsu i uszkodził rusztowanie remontowanego pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim. Kilka dni wcześniej rusztowanie z dwoma pracownikami runęło na ziemię. Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Dwulatek wypadł z okna na trzecim piętrze. "Boże, ratuj to dziecko"

2019-08-21 12:06:00

- Ktoś zadzwonił do mnie domofonem, że dziecko z okna wyleciało - opowiada sąsiadka rodziny. Poszła przed blok. - Zapłakało. Zaraz zaczęłam się modlić. Boże, ratuj to dziecko. Jak ono z trzeciego piętra wyleciało, to będzie cud, jeśli przeżyje. Lekarka: chłopiec ma tylko zasinienia wokół oczu.


Dwulatek wypadł z okna na trzecim piętrze. "Boże, ratuj to dziecko"

2019-08-21 09:18:36

- Ktoś zadzwonił do mnie domofonem, że dziecko z okna wyleciało - opowiada sąsiadka rodziny. Poszła przed blok. - Zapłakało. Zaraz zaczęłam się modlić. Boże, ratuj to dziecko. Jak ono z trzeciego piętra wyleciało, to będzie cud, jeśli przeżyje. Policjantka: chłopcu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.


Zasnął za kierownicą, obudził się pod wodą

2019-08-20 15:53:01

Świadek zauważył w stawie samochód i pływającą przy nim osobę. Okazało się, że mężczyzna zasnął za kierownicą, zjechał z drogi na pobocze i dalej do pobliskiego stawu. Na szczęście obudził się w porę i wydostał z auta, które poszło na dno. Wyciągnęli je strażacy.


Łukasz zmarł, bo w hucie szkła pękł pojemnik z kwasem. Akt oskarżenia

2019-08-20 12:13:15

Dwaj pracownicy huty szkła przepompowywali kwas fluorowodorowy w hucie szkła. Pojemnik pękł i kwas wydostał się na zewnątrz. Wtedy do środka zajrzał trzeci pracownik. Wszyscy od razu poszli opłukać się pod zraszacz. Niestety jeden z nich, 30-letni Łukasz zmarł z powodu ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej. Prokuratura oskarżyła w tej sprawie pięć osób.


Zjechał na ich pas, miał we krwi amfetaminę. Jechali z córką, ojciec nie przeżył

2019-08-19 15:52:30

26-latek za kierownicą bmw na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas. Najpierw uderzył w bok forda, a potem czołowo w hondę, którą podróżowała rodzina. Cztery osoby trafiły do szpitala. Ojciec 15-latki zmarł, matka doznała poważnych obrażeń. 26-latek trafił do aresztu.


Zginął od strzału w głowę, jego ciało spalono. Trzy osoby zatrzymane

2019-08-16 10:26:21

35-letni mieszkaniec Śląska miał sprzedać swój samochód. Potem zniknął. Policja i rodzina rozpoczęły poszukiwania. Po kilku dniach znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. W sprawie zatrzymano trzy osoby. Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani.